Usługi

Komora Normobaryczna Brzeziny

Slider
Wszystkie osoby korzystające z sesji w naszej komorze dodatkowo częstujemy wodą Rodex, która nazywana jest inaczej "wodą życia".
Tak oczyszczony i dotleniony organizm lepiej radzi sobie z wszelkimi dolegliwościami i chorobami. Dzięki przebywaniu w komorze normobarycznej komórki stają się znacznie lepiej dotlenione, zwiększa się ilość komórek macierzystych oraz rany goją się szybciej. Komórki macierzyste są wykorzystywane w procesach regeneracyjnych tkanek i narządów. Przyspieszają likwidację obrzęków, wspomagają ochronę tkanek i ich gojenie.
slide_01.jpg

Lepsze przyswajanie tlenu

W organizmie człowieka poddanego tej metodzie, tlen przenoszony jest nie tylko dzięki hemoglobinie, ale ulega także rozpuszczeniu w osoczu krwi, a to przynosi efekty. Doskonale stymuluje gojenie i naprawę tkanek, poprawia krążenie krwi, wspierając organizm w walce z zakażeniami, a także działa bakteriobójczo i bakteriostatycznie. Co ważne, zmniejsza również obrzęki tkanek oraz przyspiesza eliminację tlenku węgla.

We wnętrzu komory panuje stałe ciśnienie wynoszące ok. 1500 hPa, w połączeniu ze zwiększoną zawartością dwutlenku węgla w powietrzu. Nazywamy to normobarią z normokapnią. Zawartość dwutlenku węgla w powietrzu w pomieszczeniu normobarycznym wynosi od 0,7 do 1,3% (w atmosferze na zewnątrz jest hipokapnia, bo zawartość dwutlenku węgla w powietrzu na Ziemi to tylko 0,03%!).

Podwyższona zawartość dwutlenku węgla we krwi umożliwia lepsze przyswajanie tlenu przez komórki organizmu człowieka, gdyż ułatwia odłączanie tlenu z hemoglobiny w naczyniach włosowatych, gdzie jest najbardziej potrzebny.

Atmosfera wzbogacona o cząsteczkowy wodór

Dodatkowo, w komorze normobarycznej atmosfera jest wzbogacona o cząsteczkowy wodór, którego jest od 10 do 20 tysięcy razy więcej niż na zewnątrz – jest go około 1%. Wodór spowalnia podziały komórek, wydłużając ich życie. Dodatkowo jest niezwykle skutecznym antyoksydantem, czyli zwalcza wolne rodniki bezpośrednio przyczyniające się do starzenia wszystkich komórek ciała.

 • Spowalnia starzenie się organizmu;
 • Znacząco zmniejsza obrzęk uszkodzonych tkanek;
 • Zwiększa aktywność osteoblastów i osteoklastów – komórek odpowiedzialnych za zdrowie kości;
 • Poprawia dostarczanie składników odżywczych nawet do odległych i niedotlenionych komórek ciała;
 • Zwiększa wydolność fizyczną i psychiczną organizmu oraz zdolność do zapamiętywania;
 • Zdecydowanie poprawia dotlenienie wszystkich komórek ciała.
slide_01.jpg
slide_01.jpg

Wpływ na organizm człowieka

Badania naukowe wykazują, że terapia podwyższonym ciśnieniem barycznym powoduje między innymi następujące pozytywne rezultaty:

 • Zmniejsza stany zapalne przez dotlenienie wszystkich komórek;
 • Przyspiesza rozwój nowych naczyń krwionośnych;
 • Pobudza regenerację nabłonków;
 • Działa stymulująco na komórki skóry – fibroblasty;
 • Pobudza w ten sposób produkcję kolagenu i elastyny, które zapewniają elastyczność skóry.
screen-capture-28.jpg
screen-capture-29.jpg
screen-capture-589.jpg